Tihany - 2014. július 11-20. > kortárs művészeti fesztivál és vásár

Tihany 11-20 July 2014 > contemporary art festival and fair

  1. GALÉRIAplacc 

     

    Helyszín:  Tihanyrév mellett

    Látogatható: minden nap 10 és 22 óra között

     

    600 négyzetméteren a vezető hazai galériák, illetve egy kelet-közép-európai kortárs galéria képzőművészeti kiállítása és vására látogatható reggel tíz és este tíz óra között.Az ARTplacc Kortárs Művészeti Fesztivál 2013 hivatalos megnyitója, GALÉRIAplacc:  augusztus 16. péntek, fél 8. A megnyitó estéjén az ARTplacc helyszínei között folyamatosan mikrobuszok szállítják vendégeinket.

     

    Augusztus 16.

    19:30 óra   az ARTplacc Kortárs Művészeti Fesztivál nyilvános megnyitó eseménye

     

    megnyitja: Karafiáth Orsolya és Takács Eszter

    a vendégeket köszönti : Tósoki Imre, Tihany polgármestere

    beszédet mond: Hoffmann Henrik, a Balatoni Turizmus Szövetség elnöke

     

    A résztvevő kortárs galériák listája:

     

    Deák Erika Galéria

    Dovin Galéria

    Erdész Galéria

    Faur Zsófi Galéria

    Gaudens Pedit Galéria (A)

    Inda Galéria

    Kálmán Makláry Fine Arts

    kArton Galéria

    Molnár Ani Galéria

    Mono Galéria

    Nessim Galéria

    NextArt Galéria

    Várfok  Galéria

    továbbá a

     Vass-gyűjtemény

    Art Quarter Budapest

     és az Inventio Arts

    Tárlatvezetés a GALÉRIAplaccon naponta háromszor: 11, 6 és 8 órakor.

    Minden nap gyermek művészeti foglalkozások délután 5-től 7 óráig.

     

    Az idei fesztivál újdonságaként a fősátorban naponta többször tárlatvezetést tartunk, a kisebbeket pedig ingyenes művészeti foglalkozások várják délutánonként, ahol Cézanne pasztellcsendéleteinek titkába avatják be őket képzett múzeumpedagógusaink. Jackson Pollock után szabadon a gyerekek az akciófestészettel ismerkedhetnek, David Smith és Körösényi Tamás munkái által inspirálódva drótszobrokat alkothatnak, Giacometti stílusához pedig alufóliaszobrok elkészítésével kerülhetnek közelebb.

     

    Augusztus 16. 20:30

     

    Josephine Baan - Tillinger Zsófi: Ítélj halált/ Ítélj életet

     

    fekete és fehér

    szögletes és kerek

    de ugyanolyan magas

    és mind ugyanaz

     

    Ítélj halált/ Ítélj életet

     

    Az Ítélj halált / Ítélj életet című könyv Josephine Baan holland képzőművész és egy magyar írónő, Tillinger Zsófi intenzív közös munkájának eredménye. Az Ítélj halált / Ítélj életet az első munka, amely ellentmondásos és nagyívű kapcsolatukból született.

    Viszonyukban a kölcsönös szellemi, kreatív, fizikai és érzelmi alapú kihívás jelenti a szabályt, miközben az idő, a tér, a nyelvek és a normák által szabott határok elmosódnak. A két művész mintegy két hónapon keresztül, napi rendszerességgel küldött egy-egy mondatot egymásnak; a könyv ezekből a mondatokból áll. A mondatok lehettek kérdések, meghatározások, megfigyelések vagy gondolatok, melyek általában egyéni és közös létezésükre reflektáltak. Így mindkettőjük személyiségének lényegét magukban hordozzák, sokkal őszintébben, mint egy napló – egyre csak távolodva a közönségestől, egyre közelebb létezésük gerincéhez. Együttműködésük során rájöttek, hogy mennyire hasonlóak is valójában, ugyanakkor bizonyos tekintetben mennyire ellenpontjai egymásnak – mint egy fotó és negatívja; az egyik a másikat tükrözi, különböznek, lényegük mégis megegyezik. Nem választhatóak szét és létezésük feltételezi egymást, elképzelhetetlen a másik nélkül. Ez a bonyolult szimmetria hozza létre elvarázsolt, eufórikus, fekete-fehér barátságuk esztétikus harmóniáját. A könyv a fenti folyamat leképeződése, meghatározhatatlan viszonyuk lényegének magába sűrítése. Több ez mint barátság, más minőségű, mint egy párkapcsolat és sokkal intimebb is annál: jelöletlen kötelék, mely mindig új horizont felé repül.

     

     

    Augusztus 17.  19:00

     

    Szoborrá avatom – Juhász Kata előadása 

     

    tánc – koncert – installáció

     

    Koreográfia, tánc: Juhász Kata

     

    Cselló: Kertész Endre

     

    Bőgő: Csizmás Andris

     

    Zeneszerző: Márkos Albert, Hock Ernő

     

    Dramaturgia: Gina Serbănescu

     

    Az előadás installáció, koncert és tánc-performansz egyszerre. Látványos látlelet a közösség és a hatalom, a propaganda és a hitvallás viszonyrendszeréről. Színpadképét Jeff Koons Statuary című sorozata ihlette. A Juhász Kata által használt „szobrok” ready made-ként térbeli kompozícióba rendezve installációt hoznak létre, hogy megjelenítsenek ezáltal egy szimbólumrendszert, egyben egy energiarendszer háromszögelési pontjait, amely manapság élettérül szolgál. Mindegyik szimbólum egy-egy attitűdre utal, amely jellemző a társadalomra, míg a konstellációjuk egy olyan viszonyrendszert képvisel, amiben az előadóknak –táncosnak és zenészeknek- mozogniuk és játszaniuk kell, miközben megfogalmazzák saját viszonyukat egymáshoz és a közönséghez.

     

    Támogatók: NKA, EMMI (NEFMI), SÍN Kulturális Központ, Műhely Alapítvány, 4Culture Association, Jardin d’Europe,

    Külön köszönet Hajdú Andrásnak és Komenczy Norbertnek

     

     

    Idén a fesztivál kísérőrendezvénye az ART+FOOD program augusztus 17. és 19. között: e programban sokrétűen mutatjuk be a művészet és a gasztronómia kapcsolatát.